Bir elektrik dağıtım sisteminin çeşitli parametreleri, enerji analizörü ile izlenir ve ölçülür. Enerji kalitesini artırmak için tesislerde enerji analizörü kullanmanın önemi büyüktür. Örneğin, bir binadaki elektriksel atıkların azaltılması amacıyla yüklerin (klima, ısıtma gibi) maliyet ve ilişkilerinin hesaplaması yapılarak daha sonrasında elde edilen verilere göre enerji planı belirlenebilir. Enerji kalitesi ve şebeke analizi için ölçülen veriler, cihazlarda bulunan haberleşme özelliği sayesinde uzaktan izleme ve kontrol yazılımlarını aktarılabilir.

Bir Şebeke Analizörü, tesislerdeki sistemlerin tüm elektriksel parametrelerini ölçmek için tasarlanmıştır. Yeni nesil şebeke analizörleri özel kompakt tasarımları sayesinde UPS, makine panoları, data ve sistem odaları, güvenlik kontrolü gibi uygulamalarda kullanılan Rack tipi panolarda daha az yer kapladığından ve multifonksiyonları sebebiyle tercih edilmektedir. Güç ve Enerji Ölçerler ise sistemdeki her bir fazın aktif, reaktif ve görünür güç değeri ile aktif, reaktif enerji değerini ölçmek için tasarlanmışlardır.

BREN İleri Teknoloji Enerji A.Ş firmamızın İtalyan markalı ürünleri hakkında bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.

NANOVIP QUADRA Enerji Analizörleri mevcut sistemler arasında iletişim kurarak enerji verimliliğini sağlamanız için gereken raporu size sunmaktadır.