midas NFX yapısal, CFD simülasyonu ve optimizasyon tasarımı için entegre sonlu elemanlar analiz programıdır.20 yılı aşkın CAE yazılım geliştirme uzmanlığı ile kıdemli makine mühendisleri tarafından geliştirilen entegre bir ön işlemciyle birlikte verimli ve doğru analiz sağlar.

Oldukça interaktif ve görsel ortamda, kullanıcıların CAE modellerini oluşturma, düzenleme ve manipüle etmede yardımcı olabilecek çeşitli pratik araçlara erişimi vardır. 2D ve 3D FE modeli oluşturma için, kullanıcılar, geniş manuel kılavuzlama araçlarının yanı sıra, midas NFX’in güçlü oto-mesh’lerini kullanmakta serbesttirler.

BREN İleri Teknoloji Enerji A.Ş, midas NFX  yazılımı hareketli mesh, serbest yüzey analizi ve kütle transferi analizi gibi üst düzey akışkan analizi fonksiyonlarına ek olarak temas analizi, doğrusal olmayan analizi, kapalı / açık dinamik analiz ve yorulma analizi gibi üst uç yapısal analiz fonksiyonlarından toplam çözümler sunmaktadır. Ek olarak midas NFX, statik / dinamik analizler ve üretim süreçleri göz önünde bulundurularak pratik topoloji ve boyut optimizasyonu sağlar.

OTOMOTİV

 

           Otomotiv endüstrisi son yıllarda büyük değişikliklere uğradı. Otomobillerin daha fazla yakıt tasarrufu ve çevre dostu olması gerekiyor. Geleneksel yanmalı motorlar yakıt hücreleri, piller, karşıt piston teknolojileri veya elektrikli çekiş motorları ile değiştirilmektedir. Yenilikler yüksek bir maliyete sahipken, müşteriler her zaman en yeni yenilikleri en düşük fiyata istiyorlar.

Yenilikler, pahalı prototipler ve ekipman kullanarak çok sayıda test gerektirir. Bu, herhangi bir otomotiv parçasını veya sistemini daha düşük toplam maliyet ve daha az zaman ile simüle etmek için verimli yollar sağlayarak, mekanik simülasyonun kendiliğinden geldiği yerdir.

Hepsi bir arada arayüzüyle, midas NFX özellikle otomotiv endüstrisi için uyarlanmıştır. midas NFX, hem simülasyon analistleri hem de tasarımcılar için tek bir arayüzde verimli bir platform sağlar, takımlar arasındaki iletişimi geliştirir ve tasarımcılar otomobil tasarım sürecinde basit simülasyonlar yapmalarını sağlar. midas NFX aynı çalışma ortamında her türlü yüksek uç analizini (lineer, doğrusal olmayan ve dinamik) sağlar ve belirli analizler için (Crash, Impact, Fluid dinamikleri…) platform değişiminin sıkıcı görevini ortadan kaldırır.

ENDÜSTRİYEL EKİPMANLAR 

Endüstriyel ekipman, sadece temel yapısal direnç analizi gerektiren makinelerden, servo robot kolları gibi yüksek hassasiyetli ekipmanlara kadar her türlü makineyi kapsamaktadır. Bu makineler, her türlü endüstriyel ekipman için çok disiplinli ve çoklu analiz analiz gücü ile birlikte yüksek doğruluk sağlayan midas NFX gibi mekanik analiz araçları gerektirir.

ELEKTRONİK EKİPMANLAR

Elektronik endüstrisi, tüm “yeni nesil” ve yenilikçi ürünlerde her zamankinden daha fazladır. Elektronik, iletişim, çalışma, öğrenme ve eğlendirme biçimimizde bir devrim temelinde endüstridir.

Elektronik alanda, ürünlerin daha güçlü olması gerekir, ancak aynı zamanda daha hafif, daha ince, daha küçük ve enerji tüketimini azaltmak için yönetmeliklere uyulmalıdır.

BREN İleri Teknoloji Enerji A.Ş, midas NFX yazılımıyla, lineer, lineer olmayan, kararlı durum, geçici durumlu termal transfer veya termal stres analizi, akışkanlar dinamiği akışkan / katı termal eşleşmiş analiz dahil olmak üzere elektronik endüstrisindeki tüm zorlukların üstesinden gelmek için bir dizi simülasyon çözümü sunmaktadır.

 

İNŞAAT & ENERJİ SANTRALLERİ

Yüzlerce yıldır, inşaat sektörü bizi daha iyi ve daha güvenli yapılar sağlamak için sürekli yenilendi. Günümüzde daha ekonomik, enerji tasarruflu ve daha güvenli tasarımlar oluşturmak için zorluklar devam etmektedir. İnşaat ekipmanları ve makineleri de daha hızlı ve daha hızlı inşa etmek için daha verimli olmalıdır.

midas NFX, yapıların ve spesifik yapısal bileşenlerin detaylı davranışlarını analiz etmek için gerekli tüm çözümleri sağlar. midas NFX ayrıca, binanın tamamen soğutulmuş akışkan-termal analizi ile soğutulmasını analiz etmek için CFD çözümleri de sağlar.

 

DENİZCİLİK EKİPMANLARI

Deniz ve deniz yapıları için tasarım ve inşaat uygulamaları son yirmi yılda değişmiştir. Mühendisler artık güvenlik, üretim ve işletme maliyeti azaltma, çevre sorunları ve insan konforu gibi zorluklara yanıt olarak CAE çözümlerinden yararlanıyor.

BREN İleri Teknoloji Enerji A.Ş, midas NFX yazılımı, gerekli tüm analizleri (lineer, doğrusal olmayan, dinamik, yorulma, optimizasyon, termal, akışkan dinamik, çoklu fizik…) tek bir arayüzde sunarak deniz ve açık deniz yapılarını analiz etmek için ideal bir simülasyon yazılımıdır. Ayrıca, NFX’in Tasarımcı / Analist arayüzleri ile, tasarımcılar ve mühendisler, gerçek simülasyon odaklı tasarımla daha iyi bir işbirliğine ulaşabilirler.

BİYOMEDİKAL

Biyomedikal, ileri tıbbi hizmetlere ve yaşlanan nüfusun ihtiyaçlarına yönelik artan ilgiden kaynaklanan umut verici bir endüstridir.

Tasarımcılar ve tıbbi cihaz üreticileri, güvenilir ve yüksek kaliteli ürünler sunmaya zorlanır; teknoloji yeniliğine yatırım yapmak; Aynı zamanda ürün maliyetlerini ve fiyatlarını kontrol eder.

midas NFX, biyomedikal şirketler için tasarım ve kalite zorluklarını karşılamak için çok çeşitli analiz çözümleri sunar.